Bizden Haberler

ASAŞ, Yenilikçi ve Sıradışı Ürünü Ombrae ile Architectwork Fuarında İlgi Odağı Oldu

25.11.2018

ASAŞ, Yenilikçi ve Sıradışı Ürünü Ombrae ile Architect@work Fuarında İlgi Odağı Oldu

Mimar ve iç mimarların ilgiyle takip ettiği, 15 farklı ülkede ve 26 şehirde düzenlenen, Architect@work fuarına eşsiz tasarımı Ombrae ile katılan ASAŞ aynı zamanda bu ürün ile en yenilikçi ürünlerden biri seçilerek sektör duayenlerinin takdirini kazandı.

23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Architect@work fuarı, 2061 mimar, iç mimar, tasarımcı ve yapı uzmanı 250’den fazla yenilikçi ürünle tanışma şansı yakaladı. Sınırlı sayıda stant yerleşimine imkan veren fuarın katılımcıları seçici bir heyet tarafından belirleniyor.

Geniş vizyonu ve yenilikçi tasarımlarıyla sektörde farklılaşan ASAŞ, binaların yapısal bütünlüğünü korumanın yanı sıra, cephe tasarımlarının da kalıcı bir izlenim bırakması gerektiğine inanarak dünyanın en saygın tasarımcılarıyla işbirliği yapmaya devam ediyor.

Roderick Quin ve ASAŞ iş birliği ile tasarlanan Ombrae, sanat ve bilimi birleştirerek ve düzlemsel yüzeylerde üç boyut etkisi oluşturarak, dış cephe tasarımını farklı bir boyuta taşıyor. Bilgisayarlı dijital işleme yöntemiyle tasarlanan ve son teknolojiyle üretilen alüminyum panellerin yüzeyindeki 3 boyutlu pikseller, ışığın çeşitli tonlarını yansıtarak cephelerde arzu edilen görseli oluşturuyor.

Rescara Elite markası altında pazara sunulan Ombrae panelleri, ASAŞ üretim tesislerinde montaj için gerekli olan tüm bağlantı detayları çözümlenmiş bir şekilde montaja hazır olarak paketlenmiş olarak sevk ediliyor. Gelen projelerin grafik ve sistem tasarımı ASAŞ tarafından değerlendirilerek projeye özel konsept çalışması gerçekleştiriliyor. Projede ihtiyaç olan statik değerler doğrultusunda; malzeme analizleri ürün önerisi, uygun alt konstrüksiyon seçimi ve proje detaylarının seçimi konularında ASAŞ bünyesinde çalışan teknik uzmanlar tarafından destek verilerek hayata geçiriliyor.

Tasarımın görsel etkisinin arttırılması ve hedeflenen mesajın daha etkili bir şekilde aktarılabilmesi için içerden ya da dışarıdan aydınlatma yapılarak kullanılabilen alüminyum paneller, dış cephe uygulamalarının yanı sıra iç mimari uygulamalarında da mekan tasarımlarına değer katmak için kullanılıyor. Ürün ile dış cephelerde projenin konseptine uygun olarak tasarımlar hayata geçirilirken; güneş ışığının levhadaki deliklerden süzülmesiyle iç mekânın aydınlatılması sağlanıyor.