Asaş Sanat

15-2318.jpg

2015 yılında ASAŞ, sanata verdiği desteği geliştirerek bir çatı altında toplamak; bu yönde sanatçıları, akademisyenleri, öğrencileri bir araya getirerek karşılıklı sinerjiyle öğrenme, tasarlama ve üretim süreçlerini desteklemek amacıyla ASAŞSANAT’ı kurdu.

ASAŞ’ın üretim tesislerinin olanaklarının, döküm atölyesinin ve bu yıl yapımı tamamlanması planlanan 1200m²lik alanda kurulacak olan sanat atölyesinin, sanatın ve tasarımın çeşitli alanlarında eğitim alan, eğitmenlik yapan ve eser/ürün üreten kişilere açılarak; sanatta farklı malzemelerin ve tekniklerin kullanımının yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda üniversitelerle ortak yürütülen programlar çerçevesinde öğrencilere ve akademisyenlere destek sağlanırken, profesyonel sanatçı ve tasarımcılara eserlerini üretebilmeleri için profesyonel atölye hizmeti verilmekte ve artizan desteği verilmektedir.

ASAŞSANAT, tüm ASAŞ çalışanlarının eşleri ve çocukları için de kurslar ve seminerler organize ederek, sanatın toplumlarda yarattığı değişimi, farklı bakış açıları kazanma yetisinin gelişimini kendi bünyesinde de desteklemeyi hedeflemektedir. 


ASAŞSANAT Alüminyum Heykel Yarışması 2024 şartnamesi için tıklayınız.


www.asasssanat.com.tr