PVC Profil Üretim Tesisi

PVC Profil Üretim Tesisleri; Türkiye ve dünya pazarının büyüyen yüksek kaliteli ürün talebini karşılamak amacıyla ASAŞ bünyesinde, 1997 yılında Akyazı, Sakarya’da kurulmuştur. Aynı yerleşke içinde yer alan PVC Profil ve Panjur üretim tesisleri 30.000 m²’si kapalı olmak üzere 60.000 m²'lik bir alan üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Tesis, yıllık 35.000 ton PVC profil üretim kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Üretim tesislerinde:

  • PVC 52mm, 60mm, 70mm, 76mm, 80mm ve 120mm ’Kapı ve Pencere Sistemleri.
  • PVC Fransa, Hollanda ve İngiltere Kapı ve Pencere Sistemleri.
  • PVC Sürme 60mm ve 74mm Sistemleri.
  • PVC Kaldırmalı Sürme (Hebe Schiebe) Sistemi.
  • PVC Panjur Lamelleri ve Monoblok Kutu Sistemleri
  • PVC Lamineli ve Kemer Bükme İşlemi Yapılmış Profil Sistemleri.
  • PVC Hazır Kapı ve Pencere Üretim Tesisi

ASAŞ PVC Profil Üretim Tesislerinde, sadece Avrupa menşeili hammaddeler kullanılmakta olup; PVC ve diğer hammaddeler “Tam Otomatik Karışım Sitemi” ile el değmeden dünyanın farklı bölgelerine uygun formülleri aynı anda üretebilme kabiliyeti ile en yüksek kaliteyi hedeflemiştir.

Üretimde kullanılan bu özel karışım reçeteleri; akrilik esaslı, farklı iklim koşullarına ve darbeye karşı dayanıklı olup, içeriğindeki kurşun içermeyen kalsiyum çinko ve düşük kalsit oranı ile çevre dostu bir malzemedir. Hammadde üretim hatlarına otomatik olarak taşınmakta; mikser otomasyonundan profil ekstrüzyon hattının sonuna kadar ki tüm üretim süreci el değmeden yürütülmektedir.

ASAŞ PVC Profil Üretim Tesislerinde; dünya çapında kalitesi onaylanmış enerji tasarruflu ekstrüzyon hatları ve kalıplarıyla yapılan üretimlerden çıkan ürünler; Alman RAL, DIN, EN ve TSE gibi kalite standartlarına uygun olarak son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarda test edilmektedir. Asaş PVC Profil üreticisi olarak 2002 yılından beri Alman RAL sertifikasına sahip çok az sayıdaki firmadan biridir.