Bizden Haberler

Rescara Elite Markasının Ombrae Ürünü ile Dış ve İç Mekânlarda Fark Yaratın

04.03.2019En gelişmiş sistem tasarımları ve yüzey malzemeleri ile her zaman sektöre yenilikler sunan ASAŞ, teknik anlamdaki uzmanlığını estetikle birleştiriyor.

ASAŞ’ın RESCARA Elite markası altında pazara sunduğu yeni Ombrae ürünü; özgün tasarımı sayesinde ortaya çıkan yansıtma etkisi ile düzlemsel yüzeylerde üç boyut efekti oluşturarak, dış ve iç cephe tasarımlarını farklı bir boyuta taşıyor.

Yanma direnç sınıfı A2 ve üzeri olan cephe kaplama sistemleri sunan Rescara Elite markasının Skypanel Sistemleri; soğuk cephe kaplamaları, dekoratif soğuk cephe kaplamaları ve dekoratif duvar kaplamaları için farklı tiplerde birçok çözüm sunuyor.

Skypanel ürün gruplarınından en yenisi olan Ombrae ürünleri hem yangına karşı dayanımı ile güvenlik avantajı sağlarken, hem de esnek tasarım imkânlarıyla estetik beklentilere yanıt veriyor.

Binaların yapısal bütünlüğünü korumanın yanı sıra, cephe tasarımlarının da kalıcı bir izlenim bırakması gerektiğine inanan ASAŞ, bu amaçla dünyanın en saygın tasarımcılarıyla işbirliği yapıyor. Çalışmalarını Kanada’da sürdüren sanatçı Roderick Quin tarafından tasarlanan Ombrae’nin sahip olduğu eşsiz yapısal imgeleme teknolojisi kullanılarak şekillenen mimari cepheler, tüm diğer yapılardan ayrışıyor. Bilgisayarlı dijital işleme yöntemiyle tasarlanan ve son teknolojiyle üretilen panellerin yüzeyindeki 3 boyutlu pikseller, ışığın çeşitli tonlarını yansıtarak cephelerde geometrik desenlerden gerçekçi fotoğraflara uzanan sınırsız uygulama seçeneği sunuyor ve her proje adeta eşsiz bir sanat eserine dönüşüyor.

Ombrae ürünü ile dış cephelerde projenin konseptine uygun olarak tasarımlar hayata geçirilirken; güneş ışığının levhadaki deliklerden süzülmesiyle hem iç mekanın aydınlatılması sağlanmakta hem de levha üzerindeki desenin yarattığı gölge ile tasarımın yansımaları iç mekanda da görülmektedir. Özellikle yapılarda enerji verimliliğinin öneminin artmasıyla; kontrollerinin de kritik bir konu haline gelmesiyle, Ombrae’nin hava akımını yönlendirme, ısı yer değiştirmesi, gürültü engelleme gibi özellikleri ile de sektörde ürün seçiminde aranan niteliklerde ön sıralarda yer alıyor.

İlk defa 2018 İstanbul Yapı Fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunulan Ombrae, benzersiz tasarımıyla sektör profesyonellerinden büyük ilgi gördü. Her yıl sektördeki en yeni tasarımların tanıtıldığı rafine bir etkinlik olarak düzenlenen Architect@work fuarında mimarların beğenisine sunulan Ombrae, en yenilikçi ürünlerden biri seçildi.